Charitativní aktivity

Spolupráce s centrem Utilis

Dlouhodobě spolupracujeme s denním stacionářem Utilis - s dětmi i zaměstnanci se pravidelně setkáváme při různých příležitostech. Pro děti z centra sbíráme hračky, předáváme jim výtěžky z prodeje hraček a výrobků žáků, účastníme se besídek nebo pořádáme zábavné odpoledne.

Daruj plyšáka

Naši žáci i učitelé se zapojili do sbírky, kterou uspořádalo město Břeclav. Smyslem nebylo nic jednoduššího, než darovat plyšáka, který už vám nepřináší radost. Děkujeme všem, kteří přispěli dobré věci. Jen na naší škole se sešly tři velké pytle plyšových kamarádů. Sbírka i jejich prodej byla úspěšná a finanční obnos z ní udělá jistě radost všem dětským pacientům břeclavské nemocnice. Více info naleznete na fb Zdravého města.

Hafo naděje

Spolupracujeme s občanským sdružením HAFo naděje, které pomáhá zvířatům v nouzi. 

Sběr víček pro Danielku

I letos pokračuje sbět pet víček pro Danielku Čermákovou - sbíráme ve školce i ve škole, výtěžek z prodeje víček pomáhá rodičům postižené holčičky bojovat s nepřízní osudu.

Baterky pro Markétku

Naše škola se zapojila  do soutěže ve sběru použitých baterií pořádané jihomoravským krajem a městem Břeclav.  

Baterky pro Markétku

Naše škola se zapojila  do soutěže ve sběru použitých baterií pořádané jihomoravským krajem a městem Břeclav.  

Nejbohatší ekosystémy planety Země

Žáci se účastní cyklu přednášek, výtěžek je věnován projektu Green Life, což je vzdělávací projekt v Indonézii a na záchranu zvířat z černých trhů.

Burza hraček

Každoroční akce pořádaná souběžně se Dnem otevřených dveří - žáci věnují své “vysloužilé”, ale přesto funkční hračky na prodej v burze, kde si je mohou za symbolický peníz zakoupit mladší děti nebo návštěvníci naší školy. Výtěžek akce zasíláme fondu OSN - UNICEF.

Mandaly dětem

Děti ze školní družiny a výtvarného kroužku kreslí mandaly, výtěžek z prodeje mandal je věnován charitativnímu sdružení Janus, jenž se věnuje dětem, mládeži a mladým dospělým, kteří vyrůstali nebo stále vyrůstají v náhradní péči.

72 hodin

Jedná se o projekt plný dobrovolnický aktivit po celé ČR. Někteří žáci naší školy si sami vymysleli svůj vlastní projekt, jak pomoci ve svém okolí. Zrealizovali odpoledne s programem pro děti  se speciálními potřebami z břeclavského denního stacionáře UTILIS.    

Koza pro Tibet

Žáci druhého stupně naší školy zorganizovali sbírku na nákup kozy, která bude darována konkrétní chudé nomádské rodině v Tibetu. Patronkou projektu je herečka Bára Hrzánová. V projektu Koza Pro Tibet podporujeme nejchudší tibetské nomádské rodiny žijící u tibetských hranic ve výšce 4 500m. n. m. Těmto rodinám totiž hrozí přesídlení a pak se mohou jen těžko uživit. Od roku 2011 se s pomocí projektu před přesídlením uchránilo 21 rodin a nakoupili pro ně celkem 137 zdravých koz. Díky všem, kteří darovali kozu, se už narodilo 49 kůzlátek. Jedna koza stojí 900 Kč. Bližší informace na www.protibet.org. Potvrzení o zaplacení kozy najdete níže...   (am)

Čtení pomáhá

Do projektu jsou zapojeni žáci od 3. třídy, každé dítě získá po přečtení některé ze seznamu vybraných knih kredit 50 korun, které věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů. Více zde.

Sbírka pro psí útulek v Bulharech

Probíhá na naší škole opakovaně, ve šk. roce 2014/2015 se zapojila školní družina i mateřská škola. V říjnu jsme zorganizovali sbírku pro psí útulek v Bulharech. O zapojení jsme požádali všechny děti naší školy. Sbírka trvala do konce listopadu. Během těchto dvou měsíců se sešlo spoustu čistících prostředků, několik obojků, vodítek, dek, pamlsků ale i menší finanční obnos. Děti z naší družiny namalovaly obrázky pejsků, které jsme také přidali ke všem nashromážděným věcem. Začátkem prosince si vše vyzvedla  p. Malinovská, která má útulek na starost.V předvánočním období jsme tak tímto  přispěli  na dobrou věc a z toho máme radost. Tímto děkujeme nejen všem dětem, které se sbírky zúčastnily, ale i jejich rodičům, kteří je ve sbírce podpořili.  (sch)
Poděkování z útulku zde a foto zde.

Sněhuláci pro Afriku


Jak už jsme dříve informovali, naše škola se letos zapojila do celostátní charitativní akce organizované pod záštitou ministra školství obecně prospěšnou společností Kola pro Afriku ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava – Hrabůvka. Byli jsme tak jednou z více než 340 zúčastněných škol z celé republiky. Cílem akce nazvané Sněhuláci pro Afriku s podtitulem Děti pomáhají dětem bylo připravit aktivní, zábavnou činnost pro žáky a studenty mateřských, základních i středních škol v celé republice s podtextem pomoci a ukázat, že školy napříč celou republikou mají chuť se spojit a pomoci dobré věci a že jako školy umíme stát při sobě a nejsme neteční tam, kde bychom mohli pomoci. Finanční pomoc v rámci akce je již několikátý rok směrována na podporu vzdělání africkým dětem do Gambie. Úkolem pro žáky bylo postavit (vyrobit) co nejvíce originálních sněhuláků, přičemž finanční forma pomoci organizaci spočívala v tom, že se v rámci celé akce vybíralo dobrovolné startovné za postavené sněhuláky. Do akce se s různými nápady zapojili postupně všechny třídy naší školy včetně školní družiny a v průběhu ledna a února se stavělo nejen ze sněhu, ale průběžně jsme zařadili i jiné zajímavé nápady možná trochu z obavy, že sněhu příliš nebude (viz fotogalerie). Děti si akci užily a snad měly i dobrý pocit z toho, že mohly přispět na dobrou věc, neboť formou startovného bylo vybráno ………1145,-……………… Kč. Tato částka byla zaslána na čet organizátorů akce. Foto zde.

Křest Belly

Žáci ZŠ adoptovali ve školním roce 2014/2015 kozičku Bella ze stáje Salma. Z vybraných finančních příspěvků jsou zajištěny léky, potrava a    veškerá péče o kozičku na další 2 roky.

Je nám ctí a potěšením vám všem oznámit,že jsme se stali kmotry a adoptivními rodiči anglonubijské kozičky Belly.Za laskavého finančního příspěvku  našich rodičů a pedagogůpokryjeme náklady na potravu, léky a veškerou péči na 2 roky.Po celou tuto dobu můžeme sledovat, jak naše kozička roste a prospívá. Při návštěvě na stáji Salma ji můžeme vzít i ven na procházku. Žáci a učitelé 1. stupně ZŠ a MŠ Břeclav, Kpt. Nálepky 7. Foto zde a příspěvky jednotlivých dětí zde. (ab)

Vyhledávání

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
Datum : pondělí, 7. březen 2022
8
Datum : úterý, 8. březen 2022
10
Datum : čtvrtek, 10. březen 2022
11
Datum : pátek, 11. březen 2022
12
13
14
15
16
17
Datum : čtvrtek, 17. březen 2022
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Spolupráce s centrem Utilis

logo remedia utilis

 

Partnerská škola

Přihlášení - pouze pro zaměstnance školy