Fotky z odhalování pamětní deskyVe středu 16. listopadu 2016 ve 12 hodin proběhlo před zraky žáků naší školy slavnostní odhalení pamětní desky. Připomínáme si tak působení pana řídícího Františka Kňourka, který vedl naši školu v letech 1919 až 1936. V těchto dnech totiž uplynulo právě 80 let od jeho úmrtí.

František Kňourek nebyl jen zakladatel naší české školy a její ředitel. Věnoval se mnoha činnostem veřejného života v Charvátské Nové Vsi i v širším regionu. Byl zakladatelem Sokola v obci, zakladatelem Skautingu na Břeclavsku, psal divadelní hry pro místní ochotníky, byl autorem písní pro Poškotenskou kapelu a zapojoval se všemožně do veřejného dění.

Odhalení pamětní desky se zúčastnilo vedení města, učitelé a žáci naší školy a také vnučka pana Františka Kňourka s manželem. Kňourkův život shrnul bývalý ředitel pan Ivo Filipský. Žáci školy pak přečetli uryvky ze školní kroniky a také zahráli a zazpívali jednu z Kňourkových písní – Poškorenská kapela. Při této příležitosti bylo vydáno nové číslo školního časopisu Kafka,  které je z větší části věnováno osobnosti Františka Kňourka. Můžete jej nalézt na našich webových stránkách.

Fotky jsou zveřejněny na webu TV FENIX. Pro jejich zobrazení klepněte sem.


Vytisknout

Vyhledávání

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Spolupráce s centrem Utilis

logo remedia utilis

 

Partnerská škola

Přihlášení - pouze pro zaměstnance školy