Krajské setkání žákovských parlamentů 10. - 11. 11. 2016 se šest zástupců našeho žákovského parlamentu zúčastnilo krajského setkání parlamentů škol Jihomoravského kraje v Ivančicích u Brna.Program začal ihned po příjezdu a po ubytování všech zástupců škol. Jako první nás čekal úvod a pokyny k prvnímu dni. Na začátek byli zástupci svých parlamentů rozděleni do 2-3 skupin, poté následovaly aktivity na vzájemné poznávání se (prolomení ledů). Následně si žáci vylosovali barevný papírek, podle kterého se rozdělili do jednotlivých skupin, další pak tvořila skupina pro učitele. Po těchto skupinkách šli zástupci svých parlamentů do jednotlivých učeben, kde probíhaly workshopy. Přednášky na témata: Jak propagovat parlament? Proč mít parlament? Jak přilákat a udržet lidi v parlamentu? Role členů parlamentu? měly za úkol především inspirovat žáky a učitele. Tyto workshopy probíhaly ve zbytku dopoledne a následovaly pak i po přestávce na oběd, ve které se mohli zástupci jednotlivě (i ve skupinách) zapsat na večerní program formou seminářů. Semináře začaly po večeři a nesly témata: Jak vést školní časopis, Sociální sítě, Etiketa, Deskové hry, Divadlo, Praxe s parlamentem, Svoboda slova, projevu a cenzura. Po seminářích proběhl už jen krátký vstup s programem na následující den. V tu dobu už byli všichni vyčerpáni z ranní cesty, což se obrátilo úderem 22. hodiny.

            Druhý den nás po snídani čekaly venkovní aktivity formou her. Po půlhodinovém probuzení následoval poslední workshop s názvem Příklad ideálního parlamentu, kde se vytvářely projekty ve skupinkách z předchozího dne, ve kterých se hodnotily pozice propagace, akcí, zahraničních pobytů a výhod žákovského parlamentu s následnou prezentací výstupů z workshopů. Závěr dvoudenního pobytu tvořilo závěrečné jednání se zhodnocením akce organizátory. Měli jsme také prostor vyjádřit své veškeré pocity a dojmy na plakáty jako třeba: jak se nám líbilo ubytování, jaká byla atmosféra, jak nám chutnalo, co se nám nelíbilo a jestli splnil projekt Double Days naše očekávání.

Projekt měl za úkol nás inspirovat, poradit nám , předat vzájemné  zkušenosti a doporučení jak co nejlépe pro parlament pracovat, jak ho zviditelnit a přivést do školy i něco zábavného a inspirativního. Toto projekt podle mého splnil zčásti, ovšem mohl nám přinést více inspirace pro další akce a aktivity.            

                                                                                                          Autor článku: Nick Smolík (9. třída)Fotky z akce

Vyhledávání

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Spolupráce s centrem Utilis

logo remedia utilis

 

Partnerská škola

Přihlášení - pouze pro zaměstnance školy

Ovoce a mléko do škol