Příběhy našich sousedů Ve čtvrtek 19. června byl slavnostní prezentací ukončen projekt Příběhy našich sousedů. Tým z naší školy získal za svou práci druhé místo.Pětičlenný tým žáků osmé a deváté třídy se v rámci výuky dějepisu zapojil do půlročního projektu uchování vzpomínek našich sousedů. Přestože se na Břeclavsku jednalo o první ročník tohoto projektu, v jiných městech již úspěšně funguje několik let. Pod záštitou organizace Post Bellum se žáci základních škol učí vytvářet reportáž a zachytit tak zajímavé životní osudy lidí okolo nás. 

Naši žáci zpracovali příběh ženy, která se jako malá dívenka dostala do odsunu Němců z Brna. Napínavý i dojemný příběh paní Vaňkátové, který žáci zpracovali do podoby rozhlasové reportáže si můžete poslechnout na stránkách https://www.pribehynasichsousedu.cz/breclavsko/breclavsko-2018-2019/vankatova-alice/

Náš tým pracoval na projektu od ledna. Naučil se pracovat s nahrávací technikou, vytvořit scénář, připravit si otázky a vést rozhovor s pamětníkem. Podívali jsme se do mikulovského archivu a ověřovali zde získané informace. V Brně ve studentském rádiu R nám profesionál ukázal, jak reportáž zpracovat a namluvit. Součástí práce týmu bylo i vytvoření životopisu a závěrečné prezentace. 

Ta se odehrála v břeclavské Synagoze. Slavnostní atmosféru si mohlo vychutnat osm soutěžních týmů ze škol z Břeclavi a okolí. Pozváni byli pamětníci, kteří se s námí podělili o své příběhy. Naši práci pak odborná porota ocenila druhým místem. Jsem na tyto naše žáky opravdu hrdá, práce se jim moc povedla a dokonce je i bavila. Více si můžete o projektu přečíst v nejnovějším čísle Kafky (červen19).Vyhledávání

Kalendář akcí

Spolupráce s centrem Utilis

logo remedia utilis

 

Partnerská škola

Přihlášení - pouze pro zaměstnance školy